„Katoliku, wyrzuć to! Fundacja niekatolicka” – taka naklejka pojawiła się na listach rozsyłanych przez UNICEF. Czy w demokratycznym państwie prawa taka sprawa powinna mieć miejsce? UNICEF to Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, jednostka wyspecjalizowana Organizacji Narodów Zjednoczonych, a zatem ciała międzynarodowego, którego Polska jest członkiem od 1945. To kolejny przejaw systemowego ataku na świecki charakter państwa – tym razem udziałem Poczty Polskiej i Kościoła katolickiego.

Przykra sprawa😕 przesyłka z Unicef, które wspieramy od lat, tym razem opatrzona naklejka na kopercie: „Katoliku wyrzuć to! Fundacja niekatolicka”. Faktycznie, wspieranie głodnych dzieci zapewne jest czymś niegodnym fundamentalizmu katolickiego… pytanie gdzie i kto dokleja takie obrzydliwości?!? I dlaczego wyciera sobie twarz katolicyzmem? ? (pisownia oryginalna)

Przykra sprawa😕 przesyłka z Unicef, które wspieramy od lat, tym razem opatrzona naklejka na kopercie: „Katoliku wyrzuć…

Gepostet von Bartłomiej Morzycki am Freitag, 6. September 2019

W jakim kraju my żyjemy…? Dziś znalazłam w skrzynce korespondencję z UNICEF z wlepką: „Katoliku wyrzuć to! Fundacja niekatolicka”.

Gepostet von Ola Szymczak am Montag, 9. September 2019

Jak podaje mamadu.pl:

Ksiądz proboszcz Zygmunt Berdychowski z warszawskiej parafii pod wezwaniem św. Krzyża uważa, że „sama powinnam sobie odpowiedzieć na to pytanie”.

Twierdzi, że „wszystkie szlachetne rzeczy trzeba popierać”. Z jednym tylko zastrzeżeniem – „Kościół musi apelować o roztropność, kiedy wierni wydają swoje pieniądze na cele charytatywne”. Nie zdążyłam zadać kolejnego pytania – szybko się ze mną żegna.

Po raz kolejny przedstawiciele duchowieństwa udowadniają, że chrześcijańska postawa nie jest obligatoryjna wśród wyznawców Kościoła. Jest w zasadzie „obojętna”.