Niemal dokładnie w pierwszą rocznicę wydania zakazu Marszu Równości, prezydent Lublina zakazał go ponownie. Na nic zdała się krytyka organizacji broniących praw człowieka, nie pomogły apele o elementarną przyzwoitość. Polityk Platformy Obywatelskiej wspiera atak na prawa mniejszości, zainicjowany przez ekipę Kaczyńskiego. Nie miejcie złudzeń – środowisko KO/PO to taki sam antydemokratyczny klozet jak PiS. Żadne odświeżacze pokroju Nowackiej czy Zielonych nie zamaskują smrodu wydobywającego się z tej latryny – napisał na Facebooku lewicowy publicysta, Piotr Nowak.

Gospodarz naszego miasta ponownie wykorzystuje swoje kompetencje, aby zablokować legalny pochód i przegrać przed sądem. Ta sytuacja utrudnia organizatorom i policji zabezpieczenie marszu. W najbliższych dniach będziemy musieli ponownie stanąć przed sądem, walcząc o uchylenie zakazu, a policja będzie w stanie zawieszenia przez zablokowanie możliwości powołania sztabu kryzysowego. Przypominamy, że w zeszłym roku ośmiu policjantów zostało rannych w starciu z chuliganami a co najmniej kilka osób zostało rannych. Za tego typu sytuacje będzie ponosić też moralną odpowiedzialność prezydent Żuk – piszą organizatorzy Marszu Równości w Lublinie w specjalnym oświadczeniu.

Kompromitacja Krzysztofa Żuka. Niemal dokładnie w pierwszą rocznicę wydania zakazu Marszu Równości, prezydent Lublina…

Gepostet von Nowak Piotr am Dienstag, 24. September 2019

Jak podaje onet.pl (link), tegoroczna parada od samego początku borykała się z licznymi problemami. Głównie chodziło o trasę drugiego Marszu Równości. Początkowo planowano, ze wydarzenie rozpocznie się na placu Zamkowym i zakończy na placu Teatralnym. Na przeszkodzie stanęła zaplanowana na placu Zamkowym przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Jedynym rozwiązaniem była zmiana trasy marszu.

Organizatorzy uznali, że wyruszą sprzed Centrum Spotkania Kultur, przejdą ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i al. Racławickimi zakończą marsz w tym samym miejscu, z którego wystartowali. Okazało się, że Fundacja Niepodległości, zamierza tego samego dnia zorganizować na placu Teatralnym piknik militarny. W związku z tym postanowiono, że marsz rozpocznie się i zakończy na al. Racławickich. Ale to nie koniec problemów – w pobliżu trasy zaczęto zgłaszać inne zgromadzenia publiczne.

Marsz Równości PONOWNIE zakazany przez prezydenta Lublina z Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Żuka. Gospodarz naszego…

Gepostet von Marsz Równości w Lublinie am Dienstag, 24. September 2019